vesti24.mk

Tag : гутереш

Uncategorized

Во 2050 година во океаните ќе има повеќе пластични отпадоци отколку риби

admin
Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш предупреди на големата опасност која им се заканува како никогаш досега на океаните и рече дека ако до 2050 година ништо...