vesti24.mk

Tag : дабар

ЗАБАВА

Дабар заразил момче со бубонска чума во Монголија

admin
Едно 15-годишно момче почина од чума во југозападна Монголија, соопшти Министерството за здравство. Министерството соопшти дека лабораториските тестови потврдуваат дека тој ја добил чумата од...