vesti24.mk

Tag : Даблин

ЗАБАВА

Влијателна блогерка сакала бесплатно сместување во хотел, но сопственикот се изнервирал и неговиот одговор го запалил интернетот

Ferad Aruc
Ели Дерби, ирска јутјуберка и блогерка, се обидела да ја искористи својата интернет слава и да си обезбеди бесплатно сместување во хотелот во Даблин. Љубезно...
СВЕТ

Тој е најмлад милијардер на светот: За неговата фирма никој не слушнал, а вреди неколку милијарди и има 750 вработени (ВИДЕО)

admin
Џон Колисон е 27 годишно со потекло од Ирска е со потекло, е најмлад милијардер на светот кој своето богатство сам го стекнал. -Луѓето често...