vesti24.mk

Tag : дамјан манчевски

ВЕСТИ

Исто ветување и во овој мандат: Манчевски откако не исполни, сега ветува дека вработените кои не оделе на работа ќе мора да тргнат

admin
Неисполнетите ветувања на оваа власт од минатиот мандат се повторуваат во овој. Бледа копија беше денешното старо ветување на министерот во заминување Дамјан Манчевски. Имено...
ВЕСТИ

Мисајловски до Манчевски: Владата на СДСМ не направи никакви реформи во судството

admin
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски вечерва на емисијата „Патот кон“ на Алсат Телевизија во дискусија со министерот за администрација и информатичко општество, Дамјан Манчевски, истакна...
ВЕСТИ

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

admin
Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности. -Стаменковска-Стојковски продолжува да покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности. Денеска, најави дека...