vesti24.mk

Tag : Данела Арсовска

ВЕСТИ

Арсовска: Совет за поддршка на женско претприемништво на Град Скопје е еден од важните чекори за локален развој

admin
Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, учествуваше и се обрати на свечената церемонија на отворањето на „Првиот Самит на Националната платформа за женско претприемништво“, што...
ВЕСТИ

Арсовска: Совет за поддршка на женско претприемништво на Град Скопје е еден од важните чекори за локален развој

admin
Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, учествуваше и се обрати на свечената церемонија на отворањето на „Првиот Самит на Националната платформа за женско претприемништво“, што...
ВЕСТИ

Арсовска: Со вашиот глас за мене ќе кажете НЕ на понижувањата, досегашните лаги, неисполнетите ветувања- време е граѓаните да почувствуваат дека живеат во среден град

admin
Оваа недела вашиот глас одлучува за иднината на Скопје. Одлуката сега е ваша дали нашиот град ќе продолжи да стагнира или ќе се движиме сите...
ВЕСТИ

Арсовска: Откако ќе станам градоначалник ќе се откажам од статусот конзул на Унгарија и од претседател на ССК

admin
Ќе се откажам од статусот конзул на Унгарија како и од функцијата претседател на Сојуз на стопански комори на Македонија, со цел да ја извршувам...
ВЕСТИ

По бруталната црна кампања против Данела Арсовска, Дорис Пак со отворена поддрша: Потребна е жена градоначалник (ВИДЕО)

admin
По бруталната црна кампања која власта ја води против Данела Арсовска, претседателка на Асоцијацијата на жени во Европската народна партија (EPP), Дорис Пак ѝ даде...
ВЕСТИ

Арсовска: Наместо половични и нереализирани проекти ние ќе донесеме комплетни решенија за Чаир

admin
Решавање на постоечките проблеми во Општина Чаир и создавање услови за нормален, урбан живот, претстави кандидатката за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска на денешната прес...
ВЕСТИ

ДКСК одлучи: Нема ништо спорно во рекламирањето на Данела Арсовска

admin
Антикорупциска оцени дека нема ништо спорно во рекламирањето на независниот кандидат за градоналачник на град Скопје, Даниела Арсовска, иако таа ги користи средствата од коалицијата...
ВЕСТИ

Данела Арсовска: Реконструкција и замена на дотрајаните и нефункционални водоводни цевки

admin
Оптимизација на водоснабдителниот систем со што ќе овозможи заштеда на електрична енергија, вода, контрола на притисокот на мрежата што предизвикува чести дефекти и загуби на...
ВЕСТИ

Арсовска: Нереализирани ветувања го оставија Шуто Оризари во кал и без канализација, тоа се првите проблеми што ќе се решат

admin
Независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска вечерва повторно е меѓу граѓаните и на теренската активност од врата на врата ја презентираше својата...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Арсовска: Подземна сообраќајница, кружен тек и нови булеварски решенија за општина Кисела Вода- Најдобрите денови за Скопје допрва доаѓаат

admin
Кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, вечерва на средба со граѓаните на Кисела Вода ја претстави својата изборна програма за модерно...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Арсовска до Ангеловска: Третиот пакет мерки не може да се нарече пакет за опоравување, кога бизнисите се во фаза на преживување

admin
Данела Арсовска, претседател на Сојузот на Стопански комори на Македонија, денеска во „Само вистина“ во Канал 5 телевизија во однос на третиот сет на мерките...