vesti24.mk

Tag : Данска

ЗАБАВА

ИКЕА се претвори во огромна спална соба за купувачи и вработени кои останаа заробени во салонот поради снежно невреме

admin
Продажен салон на „ИКЕА“ стоковна куќа во северна Данска се претвори во огромна спална соба, откако шест купувачи и дваесетина вработени останаа заробени во него...
ЗАБАВА

Запленето „Ламборџини“ од 270.000 евра поради брзо возење

admin
Данската полиција заплени луксузен спортски автомобил „Ламборџини хуракан“, поради брзо возење, само неколку часа откако неговиот сопственик го купил возилото. Маж, инаку ирачки државјанин кој...
ЗАБАВА

ФОТО: Светилник во Данска поместен 70 метри за да не падне во морето

admin
Светилникот Рубјерг Кнуде, што се наоѓа во северните песочни дини во Данска беше преместен, првпат по 120 години. Со помош на платформа со тркала е...
Uncategorized

Политичарка од Данска со голи фотографии привлекува гласови од граѓаните

Ferad Aruc
Никита Клеструп е политичарка, но не онаква како што Вие би ја замислиле. Таа доаѓа до Данска и е можеби најубавата и најзгодната политичарка која...
ВЕСТИ СВЕТ

Во оваа држава штом се родиш имаш 20.000 евра на сметка

Ferad Aruc
После скоро пет години негативни каматни стапки, данските домаќинства се побогати од било кога, а ако се суди по податокот дека штедењето на граѓните во...