vesti24.mk

Tag : Дарко Дамјановски

Uncategorized

Олимпиецот Дарко Дамјановски без никаква поддршка од Агенцијата за млади и спорт! Бара помош од новата влада на Заев

admin
Најуспешниот македонски нордиски скијач и олимпиец, гостиварчанецот Дарко Дамјановски изреволтиран од Скијачката федерација и Агенцијата за млади поради тоа што не добил никаква поддршка како...