vesti24.mk

Tag : дарко костовски

ВЕСТИ

Костовски до Смилевски: Кога веќе ништо добро не направи за општина Бутел, немој да го уништуваш и тоа што го имаме

admin
Кога веќе ништо добро не направи за општина Бутел, немој да го уништуваш и тоа што го имаме. Велимир Смилевски ”Градоначалникот” во обид, или уште...
ВЕСТИ

Пензионерите се жалат: „Полошо никогаш не било“ – Мисајловски и Костовски на средба со бутелчани

admin
„Денеска заедно со пратеникот Дарко Костовски бевме помеѓу бутелчани. Поразговаравме со најискусната категорија на граѓани, а тоа се секако пензионерите. Во нив е мудроста и...
ВЕСТИ

Костовски: Владата на СДСМ наместо за подобар живот на граѓаните, работи на уништување на националните интереси

admin
Кога ќе бидете присутен во Собранието гледате дека тоа е климава влада, евидентен е стравот, во таа коалиција нешто не штима тоа е видливо, закажуваат...
ВЕСТИ

Костовски: Скандалозно е што Маричиќ оддава информации од постапка

admin
Дарко Костовски преку статус на Фејсбук вели дека скандалозно е што Маричиќ оддава информации од постапка. -Скандалозно е што Маричиќ оддава информации од постапка. Со...
ВЕСТИ

Костовски: Во државата владее репресија, ваков тоталитарен режим не може да го среди правосудниот систем

admin
Да верувате дека ова криминална власт ќе се справи со правосудниот систем е исто како на овие години да веруваме во Дедо мраз. Тие не...
ВЕСТИ

Костовски: Достоинствено ќе ги бранам интересите на Бутел и Македонија

admin
ДЕНЕСКА ВО МАНАСТИРОТ СВ.ЈОВАН ВО БАСТИОНОТ ЉУБАНЦИ ИМАВМЕ СОСТАНОК СО ПОБЕДНИЧКИ ОПШТИНСКИ ИЗБОРЕН ШТАБ БУТЕЛ НА ВМРО-ДПМНЕ ! ОВИЕ ХРАБРИ И ДОСТОИНСТВЕНИ ЛУЃЕ МИ ДАВААТ...
ВЕСТИ

Костовски: Ветераните на ОК Бутел се мотивирани како никогаш досега

admin
Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека ветераните на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Бутел се мотивирани како никогаш досега. -Денеска еден ден...
ВЕСТИ

Костовски: Заев и СДС се обидоа да ја сокријат бројката на заразени лица од Ковид-19

admin
Дарко Костовски на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека Заев и СДС се обидоа да ја сокријат бројката на заразени лица од...
ВЕСТИ

Костовски јавно го прашува Смилевски каде е бистата на ОУ Петар Здравковски Пенко?!

admin
Јавно го прашувам градоначалникот Велимир Смилевски каде се бистата и натписот на во ОУ Петар Здравковски Пенко?! Веќе неколку дена ова основно училиште во Бутел...