vesti24.mk

Tag : дарко јаневски

ВЕСТИ

ЈАНЕВСКИ: Да сме правна држава, по исказот на Вељановски, СДСМ и ДУИ ќе бидат судени за тероризам на 27 април!

admin
На денешното рочиште на судењето за „27 април“, свој исказ имаше и екс претседателот на Собранието на РМ, Трајко Вељановски кој претседаваше со седницата на...