vesti24.mk

Tag : датм

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Студен „датумски“ туш од Чешка: Реформите за проширувањето нема да се донесат до Самитот

admin
Студен туш од Чешка за очекувањата во македонските евроинтеграции и датумот за старт на преговорите со ЕУ. Во интервју за „Еуроактив“ чешкиот министер за надворешни...