vesti24.mk

Tag : датум

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Арсовски: Каде што оваа Влада има замешано прсти е тотален неуспех и крах – Покрај фамозниот договор со Бугарија, Македонија не доби датум

admin
Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е...
ЗАБАВА

Склучените бракови во 2020 година ќе траат засекогаш: Ова е идеалниот датум за брак и се паѓа во месец февруари

admin
Оние кои што ќе зпловат во брачните води на овој датум, според нумерологијата, среќата ќе ги прати целиот живот. Најпознатиот астролог во Велика Британија, Керолајн...
ЗАБАВА

Денешниот датум е посебен бидејќи носи моќ и чиста енергија: Каква симболика има осмицата?

admin
Во нумерологијата осмицата има многу важно значење. Таа ја симболизира бесконечноста и означува бескрај од желби и соништа на нашата дуа. Таа е и број...
ЗАБАВА

Датумот на вашата свадба одредува каков ќе ви биде бракот: Дознајте го вашиот среќен број

admin
Цифрите од свадбениот датум (ден, месец, година) собирајте ги сè додека не добиете едноцифрен број. Потоа откријте го неговото значење. Број 1 – Совршени романтичари...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Еве што значи денот на раѓање: Во понеделник се раѓаат среќници, во четврток-успешни

admin
Еве што денот на раѓање, според народни верувања, зборува за вашиот живот. Понеделник Понеделник е прв ден во неделата и се смета  за најсреќен. Се...
ЗАБАВА

Пресметајте го вашиот датум на раѓање и откријте многу работи за вас и вашиот карактер

admin
Тоа што некоја личност е родена во непарен ден, непарен месец и/или непарна година има своја цел, а нумерологијата на овој начин ви помага да...