vesti24.mk

Tag : даунов синдром

ЗАБАВА

Ова е НАЈЕМОТИВНОТО видео кое ќе го видите денеска: Еве како роденденот на едно девојче ги стопли и најладните срца (ВИДЕО)

admin
„Ова е најубавата и најемотивната работа што ја видов денес“ беше само еден од илјада коментари од социјалните мрежи на видеоto што денес масовно се...
ЗАБАВА

Светски ден на лицата со Даунов синдром: Еве зошто симболично е избран овој датум

admin
Денеска е светски ден на лицата со Даунов синдром. Датумот е избран симболично- 21 ден од третиот месец цо годината, во знак на трисомијата, 21....
ЗАБАВА

Детската љубов е најсилна: Од срце му пее на своето братче кое има Даунов синдром (ВИДЕО)

admin
Неодоливо видео од две братчиња стана хит на социјалните мрежи и стопли многу срца. Во него, малиот Рајс го држи во раце своето братче со...
ЗАБАВА

Дете со Даунов синдром било одбиено од 20 семејства, а потоа се појави овој прекрасен самохран татко (ФОТО)

admin
Италијанец си го остварил сонот да стане татко, посвојувајќи девојче со Даунов синдром, напуштено од мајката. Лука Трапанесе добил родителски права над малата Алба кога...
ЗАБАВА

Посвои девојче со Даунов синдром одбиено од 20 семејства: Лука и преслатката Алба се пример за среќно семејство! (ФОТО)

admin
Италијанецот Лука Трапанезе деновиве се чини дека е омилен на социјалните мрежи откако една телевизија ја објави неговата приказна посветена на преслатката Алба која има...
ЗАБАВА

Голем фудбалер, уште поголем човек: Хари Кејн стана херој на девојче со Даунов синдром, еве што направи (ВИДЕО)

admin
Хари Кејн дознал дека 16-годишната Ела е голем фан на Тотенхем кога нејзиниот татко го објавил видеото каде што таа игра на нивниот стадион. Но,...
ЗАБАВА

Тој шармира сѐ околу себе: Ова дете со Даунов синдром работи како модел (ФОТО)

admin
4-годишниот Рајли Бакстер од Кент, Велика Британија е толкав шармер што полека, но сигурно гради манекенска кариера. Детето е родено со Даунов синдром, а со...
ЗАБАВА

Има Даунов синдром и на само 14 години е успешна манекенка: Нејзиното животно мото мора сите да го применувате

admin
14-годишната Џорџа Траеберт од Бразил станала модел откако нејзината мајка објави фотографија на социјалните мрежи. Навистина, такви работи често се случуваат, меѓутоа Џорџа не е...
ЗАБАВА

Докторите за неа имаа лоши прогнози, но таа ги победи сите: Има Даунов синдром и победи на интернационален избор за убавина (ВИДЕО)

admin
19-годишната Кејти Грант од Ирска е тинејџерка со Даунов синдром на која докторите ѝ предвидувале иднина обоена во најтемни бои. Но, таа е инспирација за...
ЗАБАВА

Си го истетовирал ликот на брат му кој има Даунов синдром: Од неговата реакција ќе ви се насолзат очите (ВИДЕО)

admin
Овие браќа од Рио де Женеиро му покажаа на светот колку љубовта помеѓу семејството е важна во животот. Тие ги освоија срцата на луѓето ширум...