vesti24.mk

Tag : дбар

ВЕСТИ

ХАОС ВО ДЕБАР: Блокади на патиштата, пожар над градот, апокалиптични сцени во Македонија (ФОТО)

admin
Апокалиптични сцени, општина Дебар е под целосна блокада откако Владата денеска прогласи кризна состојба во регионот на Дебар и Центар Жупа. Како што може да...