vesti24.mk

Tag : дебитант во Јувентус

СПОРТ

(ВИДЕО) Роналдо Дебитираше за Јувентус, а првенецот го постигна после 8 минути

Ferad Aruc
Кристијано Роналдо дебитираше за Јувентус! На ПОртугалецот му беа потребни 8 минути за да го постигне својот прев погодок. Роналдо заигра во црно-белиот дрес во...