vesti24.mk

Tag : ДЕВИЦА

ЗАБАВА ХОРОСКОП

На лицата од овие хороскопски знаци никогаш не им кажувајте тајни, сите ќе дознаат!

admin
Кога станува збор за оддавањето тајни на пријатели, сите знаеме барем една личност која едноставно не знае ништо да зачува за себе. Зошто можеме да...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Ако сакате да имате долга врска, не си го губете времето со маж од овој хороскопски знак

admin
Мажите од овој хороскопски знак се многу сомнителни и недоверливи кога станува збор за емоциите на нивните партнерки. Тие не веруваат дека се искрени и...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

„Најреткиот“ хороскопски знак, луѓето родени во ова доба од годината се навистина посебни

admin
Најчестиот хороскопски знак е Девицата, но дали знаете кој е најреткиот? Според податоците на „NYT“, најмалку од луѓето се родени на Бадник, Божиќ или за...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Ова е најитриот хороскопски знак – неверојатно студен и пресметлив кој секогаш победува!

admin
Итри, студени и пресметливи- Претставниците на овој хороскопски знак важата за најитри манипулатори, на чиј шарм ретко кој може да одолее, но токму истиот е...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Заљубена Девица: Сите предности и мани во врската со жена родена во овој хороскопски знак

admin
Девицата е шестиот по ред хороскопски знак и се работи за пасивен земјен знак, кој има променлив, меланхоличен темперамент. Девицата е одговорна, грижлива и верува...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Со нив нема “лево-десно“: Овие хороскопски знаци секогаш го добиваат тоа што ќе го посакаат

admin
Ако сте родени во еден од следниве хороскопски знаци, тогаш дефинитивно знаете како да го добиете тоа што го сакате. 1. Риби Рибите се склони...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Луѓето кои во хороскоп се Девица се посебни и мора да ги имате во своја близина

admin
Не дека останатите знаци немаат добри особини, далеку од тоа, но Девицата особено се истакнува со своите карактеристики. Ова се дел од особините кои го...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Дистанцирајте се од нив: Луѓето во овој хороскопски знак се највештите манипулатори

admin
Тешко е да одолеете на нивниот шарм, а тоа е токму она што го посакуваат. Луѓето родени во знакот на Девица се чекор пред вас...