vesti24.mk

Tag : девојка

ЗАБАВА

Неверојатно: Се разбуди од деветмесечна кома слушајќи го гласот на нејзиниот идол Тоти од ФК „Рома“

admin
Љубовта кон фудбалот, особено кон нејзиниот идол Франческо Тоти, и помогнале на младата девојка Илениа да се разбуди од 9-месечна кома. Девојката од декември, минатата...
ЗАБАВА

Дечко ѝ ја изневерил два пати, но девојката не му останала должна: Најсјајната одмазда што некогаш сте ја виделе! (ВИДЕО)

admin
Повеќето од коментарите гласеле дека станува збор за генијална одмазда, додека некои ја прекориле девојката поради токсичното однесување. Оваа девојка, чиј дечко ја изневерил два...
ЗАБАВА

Ѝ остануваат уште неколку дена живот: 23-годишна девојка се венча со љубовта на својот живот

admin
23-годишна девојка се омажи за љубовта на својот живот откако и’ беше кажано дека има само денови преостанато од нејзниот живот Од лекарска негрижа до...
ЗАБАВА

Му ја исполни најголемата желба на своето момче, па сите останаа шокирани: Неговото семејство поради ова не сака да ја види!

admin
Една девојка стана најомразената личност во семејната куќа на нејзиното момче. Ја обвинуваат дека им ги уништила животите и буквално не сакаат никогаш повеќе да...
ЗАБАВА

По смртта на родителите: 17-годишна девојка одлучи сама да ги одгледува своите 5 помлади браќа и сестри (ВИДЕО)

admin
Во 2013 година, сопруга и мајка на шест деца – почина од рак на матката. Нејзиниот сопруг, Александар, останал да се грижи за децата како...
ЗАБАВА

Видео: Девојка изведувала кореографија на Тик Ток па завршила во болница

admin
Во последно време меѓу младите се популарни таканаречените Тик Ток кореографии. Како што го гледаме примерот со оваа млада корисничка на социјалната мрежа,, тоа може...
ЗАБАВА

3-те причини поради кои жената може да ве остави и покрај тоа што многу ве сака

admin
Жените не секогаш ќе го покажат своето незадоволство од вашето однесување или одредени ваши постапки, но бидете сигурни дека внимателно ќе размислат за некој од...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

6 знаци што откриваат дека вашиот партнер сака да излегува со друга девојка

admin
Можеби на почетокот нема да биде очигледно дека вашиот партнер сака да се гледа со други жени, но со текот на времето ќе почнете да...
ЗАБАВА

Ако направите некоја од овие работи во врската, за партнерот тоа е полошо и од неверство!

admin
Постојат некои работи кои ја уништуваат врската постепено, а некои ги сметаат за полоши и од неверство. Врската се заснова на доверба, искреност, лојалност, љубов...
ВЕСТИ

ФОТО: 27 годишна девојка исчезна во Скопје- вака била облечена пред да ја снема

admin
Девојка по име Драгана е исчезната вчера околу 21 часот во Скопје кај Порта Влае, стои во објавата на социјалните мрежи каде се споделува слика...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Хит фризури за ова лето!

admin
Прекрасна црвенокоса фејсбук профилот објави видео од неверојатни трансформации со косата. Сметаме дека токму нејзините идеи ќе ви дадат инспирација за на плажа или пак...
ЗАБАВА

Осамен милионер бара девојка за брак, но има посебни услови

admin
Четириесет и едногодишен мултимилионер од Велика Британија бара идеална кандидатка за брак која мора да исполни неколку услови. Меѓу останатото, треба со него да ги...