vesti24.mk

Tag : Девојче

ЗАБАВА

Овие женски имиња значат “принцеза“: Многу Македонки носат едно од нив

admin
Изборот на името е една од поважните одлуки кои родителите ја носат за своето бебе. На оваа тема понекогаш се размислува со месеци, а доколку...
ЗАБАВА

Ова е НАЈЕМОТИВНОТО видео кое ќе го видите денеска: Еве како роденденот на едно девојче ги стопли и најладните срца (ВИДЕО)

admin
„Ова е најубавата и најемотивната работа што ја видов денес“ беше само еден од илјада коментари од социјалните мрежи на видеоto што денес масовно се...
ЗАБАВА

СТРАШНО ВИДЕО СЕ ВРТИ НИЗ ТИКТОК: Нешто го повлече девојчето под креветот, сцената е навистина морбидна! (ВИДЕО)

admin
Џош Дин, загрижен татко, објави неверојатно видео на Тик Ток од неговата ќерка како нешто ја повлекува под креветот. На снимката од камерата од детската...
ЗАБАВА

Девојче се жалело на болка, кога дознале што има во нејзиниот стомак, останале со отворена уста!

admin
Пациентот бил примен во болница во градот Улан-Уде во јужна Русија со силни болки во стомакот. Повраќала после јадење и се борела со недостаток на...
ЗАБАВА

Мало девојче родено во 2020 година мисли дека се околу неа служи за дезинфекција за раце (ВИДЕО)

admin
Неверојатно е да се мисли дека пред нешто повеќе од 12 месеци, производите како средства за дезинфекција на рацете и маските за лице беа прилично...
ЗАБАВА

Мало девојче со „кражба“ го освои интернетот: Додека домашните снимале кореографија, го земала телефонот и смеејќи се почнала да бега (ВИДЕО)

admin
Нејзината насмевка со денови се споделува на социјалните мрежи. Тоа не би било тоа, доколку девојчето не почнала да се смее додека бегала од нив....
ЗАБАВА

Свештеникот сакаше да ја благослови, а девојчето направи потег кој го насмеа светот (ВИДЕО)

admin
Ниту свештеникот не знаеше што се случи! Крштевањето на деца понекогаш може да биде невообичаено, пред се затоа што децата се непредвидливи и никогаш не...
ЗАБАВА

Секој би побегнал од собата во која спие ова 8-годишно девојче: Таа е веројатно најхраброто дете на светот! (ФОТО)

admin
Холи Гринхалг има само осум години и во својата соба има “минијатурна зоолошка градина“. Бестрашното девојче спие во иста просторија каде има повеќе од 50...
ЗАБАВА

Секој би побегнал од собата во која спие ова 8-годишно девојче: Таа е веројатно најхраброто дете на светот! (ФОТО)

admin
Холи Гринхалг има само осум години и во својата соба има “минијатурна зоолошка градина“. Бестрашното девојче спие во иста просторија каде има повеќе од 50...
ЗАБАВА

Секој би побегнал од собата во која спие ова 8-годишно девојче: Таа е веројатно најхраброто дете на светот! (ФОТО)

admin
Холи Гринхалг има само осум години и во својата соба има “минијатурна зоолошка градина“. Бестрашното девојче спие во иста просторија каде има повеќе од 50...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Ќе ви се заледи крвта – Летечки змеј крена 3 годишно девојче во воздух

admin
Тригодишно девојче е живо и здраво откако во воздух било кренато од голем летечки змеј за време на меѓународен фестивал во Тавјан. На видео снимката...
ЗАБАВА

Килограмите и годините не им претставуваат пречка: Девојче од Индија има најдобра пријателка слоница (ВИДЕО)

admin
Постара е од неа 33 години, потешка 3.490 килограми, но девојчето и слоницата и покрај тоа се најдобри пријателки. Оваа индиско семејство живее од слонови....