vesti24.mk

Tag : Девојчиња

ЗАБАВА

16 најубави ретро имиња за девојчиња: Имаат силно значење

admin
Во морето на популарни интернационални имиња за деца, старите имиња паднаа во заборав. Ве потсетуваме на неколку традиционални женски ретро имиња што ги носеле нашите...
ЗАБАВА

Мрачната страна на писателот на книгата „Алиса во земјата на чудата“, родителите ги тргале децата од него

admin
Книгата „Алиса во земјата на чудата“ веднаш по објавувањето во 1865 година, стана голем хит носејќи му на авторот Луис Керон планетарна популарност. Иако писател...
ЗАБАВА

Мистерија: Во ова село цели 10 години се раѓаат само женски бебиња, за парот кој ќе добие машко бебе следува награда

admin
Речиси 10 години, само женски бебиња се раѓаат во селото Мијеске Одрзанске во Полска. Само 300 луѓе живеат во овој мал град кој се наоѓа...
МАКЕДОНИЈА

Темпирана бомба во Охис – линдан пронајден кај 8-год девојчиња кои предвреме влегле во пубертет

Ferad Aruc
Ова се култните производи на хемискиот гигант ОХИС. По распадот на Југославија почнa и бавното „распаѓање“ на фабриката од која некогаш егзистираа околу пет илјади...