vesti24.mk

Tag : Дедо мраз

ЗАБАВА

Скандалозна реклама: Дедо Мраз претставен како хомосексуалец, реакциите се бурни (ВИДЕО)

admin
Божиќната реклама за норвешката поштенска служба „Постен“ предизвикува бурни реакции на социјалните мрежи во Норвешка, но и ширум светот, бидејќи во неа Дедо Мраз е...
ЗАБАВА

Како да реагирате кога детето ќе ве праша дали постои Дедо Мраз?

admin
Купувате божиќни подароци, печете торти, украсувате дрвја, гледате божиќни филмови во тие ретки моменти на мир, а потоа, како да е од ведро небо, едно...
ЗАБАВА

САД: Дедо Мраз, сепак, не мора да прими вакцина против Ковид-19

admin
Дедо Мраз, сепак, нема да мора да се вакцинира како заштита од коронавирусот, сметаат стручни лица од американското здравство. Властите во САД претходно најавија дека...
ЗАБАВА

Американската Северна команда (НОРАД) го следи движењето на Дедо Мраз

admin
Северноамериканската команда за противвоздушна одбрана (НОРАД) внимателно ги следи сите знаци на можно севернокорејско лансирање ракета што официјални претставници на Пјонгјанг ја најавуваат како „божиќен...
ЗАБАВА

ФОТО: Ширум светот се одржа фестивалот на Дедо Мразовци

admin
Во повеќе градови низ светот, меѓу кои и во Њујорк, вчера се оддржа традиционалниот фестивал на Дедо Мразовци. Повеќе илјади Дедо Мразовци, облечени во нвините...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Божиќна реклама која ќе ги разбуди сите ваши емоции, толку малку е потребно да се биде човек

admin
Авионската компанија ВестЏет години наназад пред Божиќните и новогодишни празници секогаш изненадува со ново видео во кое остана без зборови. Дека само малку е потребно...
ЗАБАВА

Дете викнало полиција бидејќи не му се допаѓале подароците од Дедо Мраз, реакцијата на полицајците е за секоја пофалба

admin
Незадоволен од подароците кои ги добил за Божиќ, 9-годишно дете од Германија се јавил на бројот за итни случаеви на полиција која одма тргнала во...
ЗАБАВА

ФОТО НА НЕДЕЛАТА: Македонски Дедо Мраз на насловните страни на светски магазини

admin
Страниците на повеќе светски магазини се исполнети од македонскиот Дедо Мраз кој беше дел од дедомразовската трка во Скопје. На трката викендов учествуваа лица од...
ЗАБАВА

Понекогаш е потребно малку за голема среќа: Браво за најхуманиот Дедо Мраз на светот (ВИДЕО)

admin
За да направите некого среќен, да му помогнете кога му е најтешко и да предизвикате насмевка на неговото лицето, понекогаш е потребно само малку напор...