vesti24.mk

Tag : дезинфекција

ЗАБАВА

Сигурно го заборавивте: Ова е најлесниот начин да го дезинфицирате вашиот далечински управувач

admin
Се сеќавате ли кога последен пат го исчистивте вашиот далечински управувач? Сигурно нема да можете да се сетите. А дали знаете оттогаш колку пати членовите...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Во Бугарија развиен робот за дезинфекција

admin
Истражувачки тим од Институтот за роботика при Бугарската академија на науки (БАС) разви UVC робот за дезинфекција кој може да се користи против ширење на...
ВЕСТИ

Без него не се може: Откако се донесе одлука за отворање на моловите, се отвори и пазарот во Шутка- еве како се врши дезинфекција таму (ФОТО)

admin
Како што неодамна соопшти Комисијата за заразни болести, а одобри Владата беа отворени моловите на затворено ширум земјава. Еден од нив е и пазарот „Нова...