vesti24.mk

Tag : дезодоранс

ЗАБАВА

Правите грешки со дезодорансот, еве како да се заштитите од потење

admin
Докторката Давн Харпер тврди дека поголем дел од луѓето го користат дезодорансот на лош начин, односно дека никогаш истиот не треба да се аплицира во...
ЗАБАВА

Секој ден го користиме, а може да ни донесе ризици за здравјето

admin
Најголем дел од луѓето секојдневно користат дезодоранс не помислувајќи на опасностите кои се кријат од него. Поради тешките мириси експертите предупредуваат на потенцијалните ризици за...
ЗАБАВА

Сода бикарбона- домашен дезодоранс без штетни хемикалии

admin
Разните дезодоранси кои ги купуваме од козметичките салони за да го неутрализираме мирисот на потта, најчесто се полни со хемикалии кои штетно влијаат на кожата...
ЗАБАВА

Tинејџер почина по дрогирање со дезодоранс, докторите предупредуваат за фатални последици од тоа што го користиме секој ден

admin
19-годишно момче почина во Холандија поради интоксикација со дезодоранс. Тој вдишувал спреј за да постигне состојба на опиеност. Холандските лекари, кои се обидоа да го...
ЗАБАВА

Цел живот погрешно нанесувате дезодоранс: Има само еден правилен начин за тоа

admin
Нанесувате дезодоранс наутро или после туширање или тогаш кога ќе почувствувате дека сте почнале да се потите? Но, треба да знаете дека тоа не се...