vesti24.mk

Tag : декември

ЗАБАВА

Сите ги сакаме луѓето родени во декември: Тие се најискрени личности со големо срце

admin
Декември е студен месец, но родените во овој месец се топли и весели личности. Сепак, некогаш на патот им се испречува сопствената гордост па знаат...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

ИДНАТА НЕДЕЛА СНЕГ ВО МАКЕДОНИЈА: На оваа временска прогноза најмногу ќе и се радуваат децата (ФОТО)

admin
Времето во Македонија овие денови е претежно облачно и со врнежи од дожд, но она што го најавува „AccuWeather“ во декември речиси најмногу ќе ги...
ЗАБАВА

Зошто ги сакаме родените во декември? Најискрени личности со големо срце

admin
Декември е студен месец, но родените во овој месец се топли и весели личности. Сепак, некогаш на патот им се испречува сопствената гордост па знаат...
МАКЕДОНИЈА

Меторолозите предупредуваат: Ова ќе биде најстудениот декември досега

admin
Најстудениот декември во последните седум години ќе го расипе просекот на една од најтоплите години во Европа досега, проценуваат светските метеоролози. Првата половина од месецов...