vesti24.mk

Tag : декларација

ЗАБАВА

Избегнувајте ги овие состојки во храната

admin
Ако забалежите некоја од овие состојки на декларацијата, држете се подалеку од производот кој ги содржи. Вештачки засладувачи Точно е дека овој вид на засладувачи...
ЗАБАВА

Не ги игнорирајте овие броеви кога купувате банани, тие кажуваат нешто многу важно

admin
Голем број од луѓето не посветуваат внимание на налепниците кои се на кората на овошјето, туку инстиктивно ги одлепуваат пред јадење. Дури и кога ќе...