vesti24.mk

Tag : декоративна пита

ЗАБАВА

Богат вкус, интересен изглед: Направете пита со пилешко и пармезан

admin
За посебни пригоди подгответе ја оваа пита со богат вкус и многу интересен изглед… Потребно е:за тестото:150 мл млеко150 мл вода400 г брашно3-4 лажици зејтинсол...