vesti24.mk

Tag : делегација

ВЕСТИ

ЕК: Кривичната пријава против Сореца е кампања против делегацијата на ЕУ во Албанија

admin
Европската комисија реагираше во врска со кривичната пријава што против амбасадорот на ЕУ во Тирана, Луиџи Сореца, вчера ја поднесе Алијансата за одбрана на Националниот...