vesti24.mk

Tag : делириум тременс

ЗАБАВА

Истражување: Ван Гог имал делириум тременс

admin
Познатиот холандски сликар Винсент ван Гог (1853-1890) најверојатно имал две фази на делириум тременс, кога одеднаш се обидел да се ослободи од алкохолот, посочува ново...