vesti24.mk

Tag : делчево

ВЕСТИ

Делчевско „востание“ против Зоран Заев: Каде е пазарџијата Заев, Делчевци го бараат?! (ВИДЕО)

admin
Револтот на делчевчани против актуелната власт предводена од Зоран Заев кулминираше вечерва во градот кој го носи името на Македонскиот револуционер и идеолог Гоце Делчев....
ЗАБАВА

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Во македонскиот град со многу професионални возачи на камиони заминаа по невестата со Скании (ВИДЕО)

admin
Камерата на „Делчево 365“ изминатиот викенд забележа невообичени сватови во Делчево, кои по невестата заминаа со десетина камиони – Скании. Не е познато дали невестата...