vesti24.mk

Tag : Демант

ВЕСТИ

Владата со реакција по изјавата на Таравари за купување пратеници

admin
Портпарол на Владата на Република Македонијa испрати демант по повод веста објавена на нашиот портал. Демантот ви го пренесуваме во продолжение интегрално: Премиерот Заев најостро...
ВЕСТИ

„Беса транс“ демантира: Автобусот на ниту еден начин немал багаж за шверц на бензин, нафта или пиротехнички средства

admin
Компанијата „Беса транс“ демантира дека со aвтобусот од кобната несреќа во Бугарија се шверцувало гориво или пиротехнички средства. -Како агенција ја известуваме целата јавност, семејствата...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ со демант на информациите за кандидати за градоначалници за локалните избори

admin
ВМРО-ДПМНЕ ги демантира информациите кои излегоа во јавноста дека станува збор за официјален брифинг во однос на имињата за кандидати за градоначалници на наредните локални...
ВЕСТИ

МВР демантира дека вработени во Управните служби на министерството во работно време танцувале и се снимале за Тик Ток

admin
Министерството за внатрешни работи демантира дека вработени во Управните служби на МВР во работно време танцувале и се снимале за Тик Ток -Министерството за внатрешни...
ВЕСТИ

Министерството за здравство со демант

admin
Министерството за здравство испрати демант до нашата редакција, кој Ви го пренесуваме во целост. -Владата на Република Северна Македонија најостро ги демантира наводите и тврдењата...
ВЕСТИ

Aмбасадата на САД демантира дека ги поддржале уставните судии да си ги покачат платите

admin
Од американската амбасада велат дека ниту ги охрабриле, а уште помалку дале одобрување за зголемување на платите на уставните судии за 35 проценти. Во одговор...
ВЕСТИ

Писмен демант на МА Гаминг ДООЕЛ Скопје за текстот со наслов “Коцевски: Во Велес има проституција на јавни простори”

admin
Тргнувајќи од претпоставката дека како медиум сте свесни за тежината на искажаните обвинувања од Градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски, а притоа не сте побарале...
ВЕСТИ

М-НАВ ги демантира обвинувања за можен судир на два авиона

admin
Од дозволената сепарација од осум километри хоризонтално, двата авиона споменувани вечерва на телевизија Сител и во неколку портали, се доближиле на шест километри што претставува...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Зоран Заев: „Курир“ и „Република“ да го објават целосно мојот демант или ќе ги тужам

Ferad Aruc
Премиерот Зоран Заев, вечерва писмено побарал  до одговорните лица на порталот „Курир“, со барање да биде објавен демант со кој категоричнo се негираат изнесените лажни...