vesti24.mk

Tag : Демократски сили на Ромите

ВЕСТИ

Демократските сили на Ромите на средба со коалицијата за Обнова на Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ

admin
Демократските сили на Ромите денеска остварија средба со коалицијата за Обнова на Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ. -Демократски Сили на Ромите11.07.2020 #ШутоОризариСредба на коалицијата за Обнова...
ВЕСТИ

Демократски сили на Ромите: Ако Заев не го разреши Рашковски, ќе значи дека споделуваат исти ставови кои се говор на омраза

admin
Партијата Демократски сили на Ромите, порачува дека дното е пробиено, а СДСМ наводно се залага за „Едно општество за сите“. Реакцијата на партијата ја пренесуваме во...