vesti24.mk

Tag : Демострации

СВЕТ

Палестинци нападнале израелски војници во Газа: 5 мртви и над 350 повредени

Ferad Aruc
Најмалку пет лица загинале, а над 300 се повредени во жестокиот судир помеѓу палестински демонстранти и израелската армија, соопштија од палестинското Министерство за здравство. Крвавиот...