vesti24.mk

Tag : денга треска

ЗАБАВА

Денга треска доведува до имунитет против коронавирусот

admin
Луѓето кои имале денга треска најверојатно развиле одреден имунитет на Ковид-19, наведува во проф. Мигел Николелис од Универзитетот „Дјук“ во САД. Американскиот научник во своето...