vesti24.mk

Tag : денешница

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Неговиот изум е еден од најкористените уреди на денешницата: Почина креаторот на компјутерското глувче

admin
Еден од креаторите на првото компјутерско глувче Вилијам Инглиш, почина на 91 годишна возраст. Вилијам  е роден во 1929 година во Кентакија, и пред да...