vesti24.mk

Tag : Дениел Дејвид Корбет

БАЛКАН

Го нашле во празен стан со пиштол без ознаки: Во Белград уапсен поранешен член на единицата „Тим 6“

Ferad Aruc
Во Белград бил уапсен поранешен припадник на специјалната американска единица „Тим 6“, кои со години го ловеле Осама Бин Ладен, за на крај во 2011...