vesti24.mk

Tag : Денот на ослободувањето на Скопје

МАКЕДОНИЈА

Скопје го одбележува Денот на ослободувањето

admin
Со повеќе културни, хуманитарни и спортски манифестации денеска ќе биде одбележан 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје. По тој повод, градоначалникот Петре Шилегов...