vesti24.mk

Tag : ден

ЗАБАВА

Подгответе се за внатрешни бури: ДЕНЕС е најнесреќниот ден во годинава

admin
Астролози велат дека овој турбулентен 30 ноември речиси на никого нема да му донесе пријатни нешта. Доколку владее чувство дека ништо не оди на добро,...
ЗАБАВА

Ова е најдобриот начин да го започнете денот, еве што треба да направите наутро

admin
Многумина денот го започнуваат со шолја кафе за да се разбудат, но тоа не е најдоброто нешто со кое би го започнале утрото. Најдоброто нешто...
ЗАБАВА

Ах, тој понеделник: Зошто најмногу се жалиме на првиот ден од неделата?

admin
Забавниот викенд заврши, а работната недела само што започна. Па, логично е понеделникот да биде наречен најочајниот ден во неделата и ден во кој луѓето...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Додека Заев јаде со златен прибор, половина милион граѓани живеат во сиромаштија со 2 евра на ден

admin
Зоран Заев и фамилијата Заеви бесрамно се исмејуваат со народот. Додека луѓето тонат во сиромашрија, Заеви јадат со златен прибор кој чини колку полугодишните приходи...