vesti24.mk

Tag : депонија

ВЕСТИ

Во прекин патот Велес-Штип кај Градската депонија поради намалена видливост од пожар

admin
АМСМ известува дека од 17:45 часот во прекин е патниот правец Велес-Штип кај Градска депонија поради намалена видливост од пожар. Претходно, од АМСМ информираа дека...
ВЕСТИ

Четврти ден гори депонијата кај салата „Борис Трајковски“

admin
Дивата депонија покрај кејот на реката Вардар во Скопје, во близина на салата „Борис Трајковски“, гори и вечерва. Непријатна миризба се чувствува низ цела Општина...
ЗАБАВА

Вистинско чудо: Бебе преживеало во куп ѓубре, замотано во пластична кеса било оставено на депонија (ВИДЕО)

admin
Засега не е познато како спасувачите знаеле дека бебето е оставено во ѓубре, ни каде се наоѓа неговата мајка. Новороденчето кое е оставено во депонија...