vesti24.mk

Tag : Деривати

ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА МАКЕДОНИЈА

Горивата ќе поевтиат за 3,5 и 4 денари

Ferad Aruc
Од вечерва на полноќ горивата ќе поевтинат за 3,5, односно за 4 денари, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Од полноќ бензинот поевтинува, дизелот поскапува

Ferad Aruc
Регулаторната комисија за енергетика гиг објави новите цени на горивата, кои почнуваат да важат од ноќеска на полноќ.Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Од понеделник значително поскапување на горивата – цените рушат рекорди?

Ferad Aruc
Стравот од недостаток на нафта ја качи цената на најбараниот енергенс на највисоко ниво во последните месец дена. Во моментов барел нафта на берзата во...
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Ново поскапување на бензините во Македонија – од понеделник нови цени

admin
Регулаторна комисија за енергетика пред две недели донесе одлука за промена на цените, по која бензините повторно поскапеа. Рафинериските цени на нафтените деривати се зголемуваат...