vesti24.mk

Tag : Дерик Мичел

ВЕСТИ

Мицкоски на средба со Мичел: Власта нема демократски капацитет и ги злоупотребува државните институции

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски оствари средба со Дерик Мичел, Претседател на Националниот демократски институт (NDI). На средбата соговорниците се осврнаа на одличната соработка помеѓу...