vesti24.mk

Tag : десерт

ЗАБАВА

ОВА Е ОМИЛЕНИОТ ДЕСЕРТ НА АНЏЕЛИНА ЏОЛИ, А ЌЕ СТАНЕ И ВАШ: Круши во црвено вино се благо кое се памети!

admin
Холивудската sвезда Анџелина Џоли е страсна љубителка на виното, па затоа пред неколку години го лансираше „Роуз“ со етикета на нејзината визба во замокот „Миравал“....
ЗАБАВА

Десерт што нема да ви одземе многу време, а целото семејство ќе ужива во него: Пригответе брз колач со праски!

admin
За приготвување на колачот наместо праски, можете да користите друг вид меко овошје Состојки:За кората: 250 г парчиња кекс100 мл млекоЗа филот: 300 г шлаг-крем400...
ЗАБАВА

Ден и ноќ: Есенски колач кој ќе го сплоти семејството на трпеза

admin
Овој одличен есенски десерт се подготвува за многу кратко време. Потребни состојки: За бисквит: 6 јајца 300 грама маргарин 400 грама шеќер 150 милилитри млеко...
ЗАБАВА

Сите полудеа по овој рецепт: Направете чоколаден мозаик и уживајте во неодоливиот вкус

admin
Одличен десерт лесен за подготовка. По овој рецепт полудеа сите. Состојки: 200 г бело чоколадо 200 г млечно чоколадо 400 г кисела павлака(20% млечни масти)...
ЗАБАВА

Неодолив, лесен рецепт: Овој десерт ќе го пробате еднаш, па ќе го правите секогаш

admin
За кора: Постепено матете јајца и шеќер, па додавајте млеко, брашно, масло, прашок за печиво и какао. Кога сè ќе биде разматено во глатка смеса,...