vesti24.mk

Tag : десеткатница

ЗАБАВА

КИНЕЗИТЕ РЕКОРДЕРИ: Вака се гради десеткатница за само еден ден (ВИДЕО)

admin
Кина за еден ден, односно за само 28 часа изградила10 катница, а видеото од изградбата со брзина на светлината го заобиколи светот. Имено, деловите од...