vesti24.mk

Tag : Дескоска

ВЕСТИ

СКАНДАЛ: Антикорупциска оцени дека кај Дескоска немало конфликт на интереси во самономинацијата за Венецијанска комисија!

admin
Нема судир на интереси во предлогот на владата министерката за правда Рената Дескоска да биде член на Венецијанската комисија, утврдила Антикорупциската комисија по анализа на...
Uncategorized

Каков имот поседува министерката за образование: Дескоска без куќа

admin
еМагазин продолжува со серијалот на преставување на имотот на новите министри. Овој пат Ви преставуваме што до Државната комисија за спречување пријавила новата министерка за...