vesti24.mk

Tag : Деспасито

ЗАБАВА

ВИДЕО: „Деспасито“ на македонски начин – со оро

admin
Предновогодишните прослави веќе започнаа, а Македонците во Канада одлично се забавуваат. На една прослава, македонските девојчиња на звуците на добро познатата „Деспасито“ заиграа оро. Дека...
ЗАБАВА

Оркестарот на Џамбо Агушев му ја свиреше „Деспасито“ на Луис Фонси (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Џамбо Агушев со својот оркестар беше гостин на големата прослава на Нова година што ја организира полската телевизија ТВП 2. Манифестацијата се одржа во зимскиот...
БАЛКАН ВЕСТИ

МОРА ДА СЛУШНЕТЕ: „Стани Тито“ е новата обработка на „Деспасито“

Ferad Aruc
Помеѓу бројните обработки на мега летниот хит „Деспасито“ се појави уште една, овој пат направена од младо момче од Босна. Емир Туцаковиќ ја прилагодил песната...
ЗАБАВА

Се појави во спотот на „Деспасито“, а новото видео од нејзиниот задник ги руши сите рекорди

admin
Хитот за ова лето секако е „Деспасито“ од Луис Фонси, чиј спот руши рекорди на гледаност. Досега има повеќе од две милијарди прегледи. Згодната девојка...