vesti24.mk

Tag : дестинации за одмор

ЗАБАВА

Заборавете на старите дестинации за кој сте сонувале порано: Овие 10 места се избрани за најубави во светот за 2022 година

admin
Светски познатиот портал за туристички препораки, „Лонли планет“ (Lonely Planet), ја објави својата листа најдобри дестинации за 2022 година. Во 1973 година, една млада британска...
ЗАБАВА

Италијанците сакаат на Малдиви, Шпанците во Италија

admin
Луѓето ширум светот на Интернет пребаруваат дестинации за одмор, по рестриктивните мерки поради пандемијата, во надеж дека следната летна сезона ќе биде помалку проблематична, а...