vesti24.mk

Tag : дестинации

ЗАБАВА

Каде на летување годинава?

admin
Пандемијата наруши голем број планови за патувања и одмори минатата 2020 година, а многумина сметаат дека е бесмислено да се планираат посети на други земји...
ЗАБАВА

Пелени за пилотите при дестинации со висок ризик од Ковид-19

admin
Кинеската Управа за цивилно воздухопловство препорача, при чартер-летови со дестинации со висок ризик од Ковид-19, екипажот да носи пелени за еднократна употреба и да се...