vesti24.mk

Tag : детергент

ЗАБАВА

После него алиштата се меки, чести и миризливи: На едноставен начин направете детергент за перење на алишта (РЕЦЕПТ)

admin
За семејство кое има повеќе членови и често вклучува машина за перење, купувањето прашок е голем трошок за буџетот на домаќинството. Дури и оние кои...
ЗАБАВА

Проблеми со кожата на лицето поради маските и како да ги решите!

admin
Носењето маски моментално е најзагарентираната заштита од коронавирусот но го отежнува дишењето поради жештината од летото. Хируршките маски можеме да издржиме да ги носиме само...