vesti24.mk

Tag : дете

ЗАБАВА

Совети за родителите: Како да му помогнете на своето дете ако забележите дека е тажно?

admin
Иако ова е најубавиот период во животот на секој човек, и детството има бројни предизвици, убави и помалку убави денови. Со поддршката од вашите родители...
ЗАБАВА

Домашна задача стана хит: Дете требало да ја опише својата мајка – сите се смеат, а таа сигурно ќе се расплаче од мака (ФОТО)

admin
Домашната задача на едно дете од Хрватска, стана хит на социјалните мрежи. Сите се смеат, но изгледа дека само на мајката ова нема да и...
ЗАБАВА

Истражување открива: Еве за колку време детето губи интерес за новата играчка

admin
Истражување спроведено од фондацијата „Британско срце“ (The British Heart), открива – за колку време на децата им здодева една нова играчка… Фондацијата испитувањето го спроведе...
ВЕСТИ

Продолжуваат скандалозните видеа на ТикТок: Мажи учат дете да пука во Тетово (ВИДЕО)

admin
Не престануваат видеата со криминална содржина на социјалната мрежа ТикТок каде нејзините корисници често се фалат со своите нелегални постапки. Во последното од низата вакви...
ЗАБАВА

Мал херој: Дома им влегле крадци со оружје, тој ги нападна со играчките (ВИДЕО)

admin
Момчето Дејвид (5) од Индијана стана херој кога го спаси семејството од вооружени крадци кои упаднаа во нивната куќа. Како што може да се види...
ЗАБАВА

„Детето ви е голо на прозорец“ – по оваа порака мајката истрчала во собата на синот

admin
Џени, мајка на две момчиња во Ајова, имала прилично обичен ден се додека една порака не го сменила тоа. Помалиот син Дакс бил во неговата...
ЗАБАВА

Родители, овие работи никогаш не треба да го терате детето со сила да ги направи

admin
Веројатно нема родител кој не мислел дека секогаш ќе биде праведен, ќе донесува исправни одлуки, ќе биде бескрајно трпелив, но дека истовремено детето ќе го...
ЗАБАВА

Сцена од дете која му го скрши срцето на светот: Мајка скришно го снимала синот додека имал онлајн настава, бидејќи…

admin
Новата училишна година започна, но никако не потсетува на ниеден досегашен септември. Поради пандемијата на коронавирусот децата речиси во цел свет наставата ја следат онлајн,...
ЗАБАВА

Неговото височество ТАТКО: Зошто овој родител е многу важен во развојот на детето?

admin
Понекогаш ја занемаруваме важноста на татковците и улогата која тие ја имаат во растот и развојот на детето. Но, дека се тие многу важни, говорат...
ЗАБАВА

Секој ден пред неговата гаража возело дете со велосипед: Еве како го решил тој „проблем“

admin
Многумина сакаат мирно соседство и често ги бркаат децата кои си играат пред зграда или во маало, но овој човек дефинитивно не е меѓу нив....
ЗАБАВА

Храбар петгодишник го спасил животот на мајка му со помош на една играчка

admin
Петогодишник го спасил животот на мајка му откако таа паднала во дијабетичка кома. Малиот Џош од Телфорд, Велика Британија ја затекла мајка му онесвестена на...