vesti24.mk

Tag : детоксикација

ЗАБАВА

Интернетот полуде по овој пијалок: Чудесна вода со краставица и чија за детоксикација и слабеење

admin
Чаша обична вода е најдобриот пријател на организмот, а може да стане уште покорисна ако додадете малку храна или зачини на неа. Интернетот скоро полуде...
ЗАБАВА

Пролетно чистење на организмот: Пијалок од лимон и ѓумбир за побрз метаболизам

admin
Зад нас се празниците кои беа исполнети со силна и калорична храна, па дури и ако не сте склони често да правите грешки во исхраната,...
ЗАБАВА

Време е за првиот чекор: Направете детоксикација на вашето тело со овие пет совети

admin
На вашето тело му е потребна детоксикација. Овие пет совети ќе ви помогнат како да го направите првиот чекор и да направите детоксикација на организмот....
ЗАБАВА

Направете детоксикација на вашиот организам: Ова се 10-те најважни намирници

admin
Постојано сте под стрес? Не се храните здраво? Тогаш ова е вистинското време да го исчистите вашиот организам, користејќи здрави намирници. Ова се 10-те намирници...
ЗАБАВА

Пијте го ова пред спиење- ќе почувствувате олеснување а помага и при слабеење

admin
Овој напиток е корисен и ќе ви помогне да направте детоксикација на организмот. Ќе го забрза метаболизмот, но ќе ја забрза и работата на цревата.Главна...