vesti24.mk

Tag : детонација

ЖИВОТ

(ВИДЕО) Детонираа атомска бомба под вода: Видео од кое ќе ви застане здивот

Ferad Aruc
Кога атомска бомба ќе експлодира на копно, таа произведува огромен облак од чад кој е видлив на десетици километри, а на земјата ќе направи голем...