vesti24.mk

Tag : Детроит

ВЕСТИ ЗАБАВА СВЕТ

Бискупот кој ги допираше градите на Аријана Гранде се извини (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Во петокот се одржа погребот за кралицата на соул музиката, Арета Френклин, која почина во својата 77-та година од рак на панкреас. Во чест на...