vesti24.mk

Tag : детска клиника козле

ВЕСТИ

Коронавирусот не ги поштедува ниту децата – двомесечно бебе е најмалиот заразен пациент

admin
Коронавирусот не ги поштедува ниту децата. Осум деца се позитивни на Ковид-19 и се хоспитализирани во детската болница Козле. Две од нив се на кислородна...
ВЕСТИ

АЛАРМАНТНО: Шест деца позитивни на коронавирусот денеска хоспитализирани во Козле

admin
На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 3 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 83 пациент. На кислородна поддршка се 50 пациенти, нема на механичка...
ВЕСТИ

Детска клиника: Децата со температура од утре да се носат во болницата „Козле“

admin
Клиниката за детски болести ги известува сите родители и матични лекари кои од утре ќе имаат итна потреба децата со температура да ги донесат во...